החטיבה הקדם יסודית

חטיבה קדם יסודית: מגיל שלוש עד הכניסה לבית הספר

"אם תדבר לאדם בשפה שהוא מבין, דבריך יגיעו למחשבתו. אם תדבר לאדם בשפת האם שלו דבריך יגיעו לליבו." (נלסון מנדלה)
החל מגיל שלוש מתחנכים הילדים במסגרות חינוכיות בקהילה. מסגרות אלו הינן בפיקוח משרד החינוך ובהדרכה ותמיכה מקצועית של המרכז הטיפולי של משרד החינוך: בית מיחא. בנוסף הילדים והמשפחות מקבלים שירותי תמיכה ממיחא, כגון: בדיקות שמיעה, מעקב שמיעתי במכון האודיולוגי במיחא, שירותי רופא א.א.ג וכן תמיכה של מערך סוציאלי.

מטופלים במסגרות השילוב
האני מאמין:
"כל הדברים הגדולים הם פשוטים במהותם, ורבים מהם ניתנים לביטוי במילה אחת: חופש, צדק, כבוד, חיבה, חמלה ותקווה" (אלברט איינשטיין)
אנו מאמינים בזכותו ויכולתו של הילד עם לקות השמיעה להתפתח בהתאם לצרכיו וכישוריו, להשיג ולמצות את מקסימום הפוטנציאל הטמון בו, להשתלב במערך החיים של הקהילה שבה הוא חי בהתאם ליכולותיו, לציפיות והשאיפות של משפחתו.
אנו מאמינים בחשיבות שילוב המשפחה בתכנית הטיפול ובשיתוף הפעולה בין המערכת המשפחתית והמסגרת החינוכית.
תכנית ההתערבות לילדים מגילאי שלוש עד כניסתם לבית הספר כוללת שלושה מסלולים מרכזיים המותאמים לילד על פי צרכיו והסכמת משפחתו:
1. שילוב אישי (פרטני)
ילדים משתלבים בגנים רגילים הסמוכים למקום מגוריהם, מקבלים טיפול מקצועי במסגרת הגן בשעות הבוקר ובמרכז הטיפולי של מרכז מיחא בשעות אחר הצהריים. למידע נוסף אודות שילוב אישי

מטופלת קופצת על טרמפולינה בחצר2. שילוב קבוצתי בגן משולב
ילדים הלומדים בקבוצה יחד עם עוד ילדים עם לקות שמיעה בגנים מיוחדים, הפרוסים מראשון לציון בדרום ועד כפר סבא בצפון. בגנים אלו, לומדת קבוצה של 6-10 ילדים עם לקויות שמיעה בסמוך לקבוצת גן של ילדים שומעים, ומשתלבת עמם במהלך היום בפעילויות שונות. הטיפולים המקצועיים השונים ניתנים לילדים ולמשפחותיהם במסגרת הגן. בגן צוות מקצועי מומחה הכולל: גננת מומחית לטיפול בילדים עם לקות שמיעה, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ומטפלת בהבעה ויצירה.

3. שילוב במסגרות מיוחדות
ילדים עם לקות שמיעה שיש להם לקויות נוספות, הלומדים במסגרות חינוך מיוחד שאינן מתמחות בלקויות שמיעה, מקבלים מצוות מומחים ממיחא תמיכה והדרכה לצוות המקצועי בגן, שירותי שיקום שמיעתי, מעקב וניטור במכון האודיולוגי במרכז מיחא.
מידע נוסף וקישורים:
גננת ומטופל במהלך שיעוראתר הדרכה לגננת המשלבת ילד עם לקות בשמיעה בגן הרגיל.
האתר מספק מידע והדרכה לגננת במגוון תחומים: מהי לקות בשמיעה, השלכות הלקות על תפקודם של הילדים, התאמת הסביבה הגנית לילד עם לקות השמיעה, דרכים בשילוב לימודי וחברתי, הדגמה וניתוח של אירועים בחייהם של ילדים עם ליקוי שמיעה בגן ועוד. באתר משולבים סרטוני ראיונות עם גננות והורים

 

הרצאות מתוקשבות: